Özge Sezince Varley Resmi Websitesi

Halil İbrahim Sofrası

Tür:

Komedi / Aile

Yapım: Pana

Yıl: 2010

Kanal: Trt1

Yönetmen: Ahmet Katıksız

Video İzle

Yasemin ve Babası

Kayınvalidesi Yasemin'i Denetler

Hafıza Kaybı

Yasemin, Münir Çocuk Planı

Yasemin, Münir Çocukluk Yılları

Yasemin, Münir Evlilik Hikayesi

Dünyanın en tatlı mahallesinde her hafta bir sofra kurulur. Neşesi, zevki, derdi ve de kahkahası ile herkes nasibine düşeni yer.

Yıllarca çalışıp didinen Berber Ali (Hasan Kaçan) , büyük oğlu Münir’i (Burak Satıbol)  yanına çırak alıp mesleğini ona öğretmiş, oğlunun koluna altın bileziğini takmıştır. Ortağı Nuri (Kadir Çöpdemir) ile işlettikleri dükkân, üç çocuğunu bugünlere getirecek kadar iş yapmaktadır çok şükür. Berber Ali bir süredir yeni açılacak iş merkezindeki dükkânlardan birini kiralayıp ortağı Nuri ile birlikte işleri büyütmeyi planlamaktadır.  Fakat Nuri normalde üstüne atlayacağı bu fikre nedense yanaşmamış; Ali’nin ısrarlarını geri çevirmiş, onu oyalamıştır. Ali, Belediye başkanının yanına gittiğinde aslında Nuri’nin o dükkanı çoktan kiraladığını ve bunu kendisinden sakladığını öğrenir. Ali’yi asıl dükkan ile alakalı hayallerinin suya düşmesi değil, kardeşi diye bildiği ortağından yediği kazık üzmüş ve iki ailenin arasının açılmasına sebep olmuştur.

Yasemin:
Nuri’nin kızı, Münir’ in eşi.

Çocukluk yıllarından beri birlikte büyüyen Yasemin ve Münir’ in aralarında ki sevgi ve aşk, iki aileyi eski günlerde ki gibi tekrar bir araya getirmeye yetecek midir?. Yasemin’in Münir ile ilişkisindeki baskın karakterinin kayınvalidesi tarafından pek de hoş görülmemesi, babası Nuri’nin  Münirle evliliğine onay vermemesi, onların aşklarını etkileyecek midir? Berber Ali tüm bunların arasında nasıl bir denge kuracaktır.

Fotoğraflar