Özge Sezince Varley Resmi Websitesi

Osmanlı’da Derin Devlet

Tür: Tarih/ Dram/ Aksiyon

Yapım: Herşey Film

Yıl: 2012

Kanal: Stv

Yönetmen: Kumral  Pakel

Video İzle

Firdevs'in Zindan Ziyareti

Firdevs, Dilruba'ya Rastlar

Firdevs'in Ajan Olduğu Ortaya Çıkar

Firdevs'in Planları

Firdevs'in Ölümü Final


2012 yılında TRT 1 ekranlarında “Bir Zamanlar Osmanlı” olarak yayınlanan ve ekrandan kaldırılan dizi, yeni kadrosuyla Samanyolu televizyonunda devam etti.
Mart 2013’te dizinin Osmanlı’da Derin Devlet ismiyle STV’de yeniden başlayacağı açıklanmış, 11 Nisan 2013 tarihinde yeni kadrosuyla yayınlanmaya başlamıştır.

Konusu:
1711 yılında Osmanlı İmparatorluğu, Rusya İmparatorluğunu yenmiş fakat ardından duraklama dönemine girmiştir. Hikâye Patrona Halil’in kardeşinin padişahın emri ile asılmasıyla başlıyor. Dönemde Osmanlı savaştan uzaklaşmış ve daha çok lale bahçelerinde eğlenceler düzenlemektedir. Bu duruma karşı çıkan Yeniçeri ocağı ve bazı padişah karşıtı çeteler örgütlenmeye çalışsalarda bir isyana cesaret edememişlerdir. Fakat Patrona Halil kardeşinin ölümüne çok içerlemiş ve padişah’ın tahtan indirilmesi için halkı galeyana getirme planları yapmaktadır. İç ve dış tehditler de etkinlik kazanma peşindedir.  Padişaha ve Osmanlı’ya karşı kurulan komplonun farkına varanlar olur. Bunlardan en önemlisi Pehlivan Halildir. Pehlivan Halil , Patronayı durdurabilecekmidir? İran ı temsilen Acem Dilberi Firdevsin kirli oyunlarını ortaya çıkarıp, cezasını verebilecekmidir?

Firdevs
İran Şahının kız kardeşi.  Osmanlı Sarayına Hatice Sultanın yardımcısı olarak girmiş , bir casus. Amacı için yapamayacağı şey yoktur, Sultan’ın canına kast edecek kadar ona yakın ama kötü biri. Osmanlıyı bölerek her alanda içlerine kadar sızmak, tüm birimleri yavaş yavaş ele geçirip, yıkmak en büyük amacı.  Tüm bu sebeplerden Patrona Halil ‘ in en büyük desteği, arka tarafta patronayı etkileyen, yönlendiren kadın.

Fotoğraflar